Oringi, kabel chłodzony wodą, tuleje izolacyjne

Jaki oring wybrać?

Gumowe uszczelniacze towarzyszą nam już od kilkunastu lat. Stosowane są przede wszystkim po to, aby uszczelniacz ważne elementy mechanizmu które mogły by zostać zanieczyszczone przez różnego rodzaju pyły i kurze ale i nie tylko. Oringi charakteryzują się przede wszystkim doskonałą elastycznością pozwalającą na ich odpowiednie dopasowanie. Oprócz tego, że w sklepach możemy znaleźć ich różne rozmiary to możemy spotkać różne ich rodzaje, które są wytwarzane z nieco innych substancji. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać z pośród kilku ciekawych rodzajów. Między innymi są to oringi NBR, EPDM, FKM czy sylikonowe. Każdy z nich posiada różniące się nieco właściwości i parametry techniczne. Ich wybór musi być dokładnie przemyślany, ponieważ złe dobranei oringa może skutkować uszkodzeniem mechanizmu poprzez dostanie się pyłków co wymusi na nas drogą naprawę urządzenia.

Chłodzenie wodą

Z roku na rok obserwujemy rozwijającą się technologię która przynosi lepsze rozwiązania od tych poprzednich. I choć mogliśmy słyszeć kilka lat temu o innowacyjnych metodach chłodzenia urządzeń na wodę to już w tym momencie technologia poszła krok do przodu. Metoda którą jest kabel chłodzony wodą jest bardzo skuteczna oraz tania w utrzymaniu. Zaczynając od tego, że nie są wymagane specjalistyczne pasty chłodzące bądź zewnętrze urządzenia, wystarczy zamontowanie odpowiedniego zestawy który pozwoli sprawnie chłodzić kabel za pomocą wody. Choć z początku takie rozwiązywanie problemu nie należało do ulubionych to z czasem użytkownicy jak i specjaliści zaczęli przekonywać się do pomysłu. Trzeba pamiętać o różnicy w chłodzeniu na wodę oraz na powietrze. Kabel chłodzony wodą zaciśnięty jest na końcu złącza z otworami na wodę, umożliwiają one swobodny przepływ wody w kablu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, gdyż chłodzenie zachodzi bezpośrednio w kablu co jest o wiele szybsze i skuteczne.

Tulejki izolacyjne

Dobra izolacja jest niezbędna do wykonywania sprawnie działających i odpornych połączeń na czynniki zewnętrzne. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele rodzajów jakie stanowią tuleje izolacyjne. Przykładem mogą posłużyć nam tuleje wykonane z ceramiki, albo z silikonu. Tuleje izolacyjne wykonane z sylikonu są bardziej rozpoznawalne oraz wykorzystywane w różnego rodzaju działaniach. Te elastyczne tulejki wykorzystywane w wielu dziedzinach takich jak przemysł lotniczy, zbrojeniowy czy znany nam bardzo dobrze transport publiczny. To wszystko za sprawą idealnego materiału z którego zostały wyprodukowane, bowiem pozwala on na pracę w temperaturze do nawet +250 stopni Celsjusza. Oczywiście należy pamiętać że jest to maksymalna temperatura i czas odporności na jej działanie jest krótki. Za sprawą jej właściwości możemy tulejki dopasowywać do wielu rozmiarów średnic oraz istnieje możliwość ich docinania. To wszystko sprawia że tak chętnie materiał ten jest używany i niezmiennie pozostaje chwalony przez użytkowników.