Hurtownia płyt meblowych w Twojej okolicy

Hurtownia płyt meblowych to miejsce, w którym możesz wybierać pośród różnej jakości płytami meblowymi, aby znaleźć taką, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Płyty meblowe wykorzystywane są zarówno w meblarstwie, wykańczaniu wnętrz, jak i w budownictwie. Idealnie sprawdzają się w produkcji między innymi mebli skrzyniowych, stołów, szafek, jak i tapicerowanych.

Hurtownia płyt meblowych oferuje płyty o różnych właściwościach. Dostępne są zarówno płyty do stosowania w suchych warunkach, jak i płyty wilgocioodporne oraz ognioodporne, których przeznaczenie jest specyficzne. Płyty podzielić można na surowe, jednobarwne, a także te, które wiernie oddadzą piękno drewna naturalnego.

Najlepsza w okolicy hurtownia płyt meblowych powinna być wyposażone w płyty melaminowane, fornirowane, wiórowe suche, płyty AR+ wysoki połysk, MDF, HDF, OSB, płyty komórkowe, pilśniowe twarde, suchotrwałe oraz elastyczne. Dlatego wybieraj takie, w których otrzymasz tak duży wybór, a każda z płyt będzie wysokiej jakości.

Najbardziej popularnym materiałem w produkcji mebli jest niewątpliwie płyta melaminowana, która wykonana jest na bazie płyty wiórowej surowej. Pokrywa się ją z obu stron dekoracyjnym papierem, a następnie impregnuje żywicą termoutwardzalną. Otrzymuje się wówczas materiał cechujący się wysokimi walorami estetycznymi, sporą trwałością i łatwością obróbki.

Popularne są również płyty fornirowane, których bazę stanowi płyta wiórowa sucha lub płyta MDF. Okleja się ją z obu stron niegrubą powłoką forniru – naturalnego drewna. Jak widać, płyta wiórowa surowa jest podstawą uzyskania jakiejkolwiek innej płyty meblowej. To płyta, która nie przenosi obciążeń i świetnie sprawdza się w produkcji blatów, mebli, opakowań czy też izolacji w budownictwie. Zaleca się stosowanie jej w warunkach suchych.

Hurtownia płyta meblowych oferować będzie także płyty MDF – jednowarstwowej, niezwykle łatwe w obróbce (idealne do produkcji kasetonów, frontów meblowych, stolarki drzwiowej i elementów konstrukcyjnych), a także płytę HDF (tak zwaną plecówkę) o doskonałej twardości i równie łatwą w obróbce. HDF posiada jednak nieco wyższą gęstość niż MDF, dlatego lepiej nada się do roli dna szuflady, tylnej ścianki mebla skrzyniowego lub jako oprawa lustra i obrazu.

Pozostałe płyty, między innymi płyta OSB przydadzą się w budownictwie szkieletowym i tradycyjnym, meblarstwie, w produkcji opakowań czy konstrukcji szalunków, podestów i tymczasowych ogrodzeń. Płyty komórkowe za to lepiej sprawdzą się w produkcji drzwi oraz stolarki budowlanej