Press ESC to close

Wysłodki buraczane, w diecie zwierząt hodowlanych.

Wysłodki buraczane, są popularnym dodatkiem paszowym, chętnie stosowanym w żywieniu zwierząt. Ich cena, nie jest wygórowana, a wysoka jakość produktu sprawia, że zwierzę nie tylko czuje nasycenie, ale również uzupełnia niezbędne składniki mineralne, potrzebne do właściwego funkcjonowania. Czym są wysłodki, oraz w jaki sposób powstają? Koniecznie sprawdź, czym karmić zwierzęta.

Wysłodki buraczane, to dodatek paszowy, który powstaje jako produkt uboczny, w procesie pozyskiwania cukru. Z buraków, wypłukiwany jest cukier kilkukrotnie, a następnie, wióry buraczane, poddaje się suszeniu, by zapobiec procesowi gnicia. Prócz pozbawienia buraków wody, są one rolowane, i w postaci granulatu, pakowane w zbiorcze opakowania, idealne do przechowywania.

Rodzaje wysłodki buraczanej.

Wysłodki buraczane z występują w dwóch rodzajach. Wyróżnia się wysłodki melasowane, oraz wysłodki niemelasowane. W przypadku wysłodki melasowanej, granulat zawiera dość dużą ilość cukru, idealnego do zaspokojenia głodu nawet u dużych zwierząt. Jeśli zwierzę jednak, nie może przyjmować zbyt dużej ilości cukru, gdyż ma tendencję do tycia, a zależy nam na podaniu bogatej w składniki odżywcze wysłodki, doskonałym zamiennikiem są wysłodki niemelasowane. Są one niemal w całości, pozbawione cukru, dlatego uznawane są, za produkt bezpieczny nawet dla zwierząt, które mają tendencję do podjadania.

Przechowywanie wysłodki buraczanej melasowanej oraz niemelasowanej.

Wysłodki buraczane, w postaci suche granulatu, są bardzo łatwe w przechowywania, oraz przez długi czas, zachowują swoją świeżość. Aby nie zaszły w niej niepożądane procesy, należy przechowywać wysłodki w suchym, zacienionym i osłoniętym od wiatru miejscu. Doskonały może okazać się oryginalny worek, lub specjalny pojemnik, który zapobiegnie zawilgoceniu.
Jeśli zdecydujemy się, na podanie namoczonej paszy, należy pamiętać, że tego typu produkt, może znajdować się w paśniku nie dłużej, jak trzy dni. Po tym czasie, produkt nie nadaje się do spożycia.

Dla kogo przeznaczone są wysłodki buraczane?

Wysłodki buraczane, są uniwersalnym produktem, nadającym się dla wielu zwierząt. Można podawać je koniom, bydłu, trzodzie chlewnej, drobiu oraz drobnym zwierzęciem, po rozdrobnieniu, lub namoczeniu. Wysoka kaloryczność produktu, oraz przystępna cena sprawia, że dzięki zastosowaniu wysłodki melasowanej oraz niemelasowanej, zmniejsza się koszt utrzymania zwierzęcia. Dzięki temu, hodowla staje się oplacalna i przyjemniejsza.
Średnia cena produktu, o wadze jednej tony, to koszt około 1600 zł. Wysłodki, sprzedawane są w wygodnych, dużych opakowaniach, idealnych do przechowywania, nawet w trudnych warunkach.
Szukając odpowiedniej paszy dla zwierząt, warto postawić na wysłodki buraczane. Są tanie, pożywne, wydajne, oraz mogą być podawane wielu zwierzętom. Jeśli jesteś hodowcą, i zależy Ci na jakości paszy, oraz zwiększeniu zysków z hodowli, to koniecznie wybierz wysłodki buraczane, które w zupełności, wystarczą zwierzęciem, i zwiększa zysk, z hodowli.