Najmodniejsze kolory ścian w nowoczesnym stylu: dodaj stylu i indywidualności

Nowoczesne wnętrza to propozycja dla tych, którzy nie boją się połączenia minimalistycznego designu z elementami awangardowymi. Każdy taki styl jest jednak zależny od wielu czynników, m.in. od koloru ścian, który w zdecydowany sposób wpływa na całość aranżacji. Jakie kolory ścian są obecnie najmodniejsze?

1. Biel – nowoczesność w najprostszej formie.

Biel to wszechstronny kolor, który pasuje do wszystkiego i daje poczucie przestrzeni. Poza tym jest synonimem czystości i elegancji. Biel na ścianach to trend, który trwa już od kilku sezonów i na pewno nie zniknie z naszych domów w najbliższej przyszłości. Ściany w tym kolorze są idealne do aranżacji w stylu skandynawskim, loftowym czy minimalistycznym. Warto jednak pamiętać, żeby takie wnętrza urozmaicać dodatkami w kolorze szarości, czerni, lub ciepłych beżów.

1. Szarość – czas na indywidualność.

Szarość to kolor, który zaskakuje wielością odcieni i bogactwem faktur. Możemy wybierać między błękitnymi, zielonymi, czy też bezbarwnymi szarościami i w ten sposób dodać indywidualny charakter naszemu wnętrzu. Szarość to także kolor, który świetnie kontrastuje z elementami w kolorze złota, miedzi, lub ciemnego drewna. Ta elegancka, a zarazem intrygująca propozycja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią wyjątkowe i indywidualne wnętrza.

1. Zielony – ekologia wypełniona stylem.

Zielony to kolor, który kojarzy nam się z naturą, zdrowiem i harmonią. W dzisiejszych czasach daje nam możliwość zamknięcia w sobie błogiego wrażenia zielonej enklawy, która przynosi nam radość i ukojenie. Zielony na ścianach to trendy propozycja, zwłaszcza w połączeniu z metalicznymi elementami, takimi jak półki, meble czy dodatki, na których odbijają się zielone odcienie tworząc w ten sposób niepowtarzalną atmosferę.

1. Czerń – klasyczny styl nowoczesności.

Czerń na ścianach to bardzo odważna, ale bardzo stylowa propozycja. Ten kolor kojarzy nam się ze sztuką, elegancją i zmysłowością. Ściany w kolorze czarnym to idealny wybór do aranżacji w stylu industrialnym, glamour czy też minimalistycznym. Dodatki w kolorze białym, oraz drewniane elementy na pewno uatrakcyjnią takie wnetrza.

1. Błękit – kolor relaksu i spokoju.

Błękit to kolor, który kojarzy nam się z morzem, niebem czy też świeżością. To także kolor, który wprowadza do naszych wnętrz ukojenie i spokój. Idealnie sprawdzi się na ścianach w aranżacjach w stylu “beachy”, czy “mediterranean”, ale może też być ciekawą alternatywą dla osób, które chcą odetchnąć od zgiełku miasta w swoich czterech kątach. Błękit na ścianach sprawi, że nasze pomieszczenie nabierze uczucia otwartości, a meble i dodatki w kolorach bieli i szarości ułatwią nam zbudowanie ciekawej kompozycji.

Podsumowując, trendy w wyborze kolorów ścian są na prawdę zróżnicowane i pozwalają na indywidualizację i kreatywność przy aranżacji wnętrz. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto wybierać kolory, które pasują do naszych upodobań, ale także do stylu wnętrza, które chcemy stworzyć. Liczy się przede wszystkim nasza indywidualność i świadomy wybór.