Zielony akcent w twoim salonie

W domowym salonie koniecznie zadbajmy o to, by było przestronnie, wygodnie i oczywiście stylowo. Duży wpływ na osiągnięcie tego stanu będzie miał wybór odpowiednich mebli, w tym mebli wypoczynkowych. Przykładem klasycznego rozwiązania do salonu będzie wersalka rozkładana, które może pełnić kilka funkcji. Przede wszystkim jest to wygodne siedzisko dla kilku osób, jednak w miarę potrzeby może bardzo szybko zmienić się w łóżko dla dwóch osób. Ta ostatnia cecha doceniana jest przede wszystkim w kawalerkach lub w sytuacji, gdy odwiedzi nas rodzina i potrzebujemy wygospodarowania kolejnych miejsc noclegowych.

W przypadku mebli bardzo ważny jest styl ich wykończenia, który wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem będzie zakup zielonej wersalki do salonu, które zdecydowanie ożywi to wnętrze i nada mu wyjątkowe charakteru. Zielone meble wypoczynkowe są bardzo eleganckie i doskonale odnajdują się zarówno w klasycznych oraz w nowoczesnych aranżacjach. Najczęściej jest to ciemna zieleń butelkowa, do której idealnie pasują jasne dodatki. Ciemna kolorystyka mebla sprawia, że ostrożnie musimy podejść do pozostałych elementów salonów, który powinien być dobrze rozświetlony.

Jaką wersalkę wybrać?

Niezależnie od koloru, wersalka powinna przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania. W związku z tym wybierzmy rozmiary mebla, które będą dopasowane do naszych możliwości przestrzennych oraz codziennych potrzeb. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko niewykorzystywania poszczególnych parametrów lub funkcji wersalki. Rozkładane modele powinny być wzbogacone o przestronny pojemnik na pościel, dzięki któremu zadbamy o porządek i zawsze pod ręką będziemy mieli świeży komplet, który przyda się w przypadku odwiedzin gości.

Zielone wersalki to mocny akcent w każdym salonie. Wpływają na przełamanie wielu konwencji aranżacyjnych oraz potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Elegancja ciemnej zieleni sprawia, że w takim salonie jeszcze efektywniej będziemy odpoczywali. Jeżeli jesteśmy bardzo kreatywni i lubimy zaskakiwać to możemy również postawić na jaśniejsze odcienie zieleni, które jednak mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości oraz lepiej sprawdzają się w bardzo kolorowych wnętrzach. Nie da się jednak ukryć, że zielony akcent w salonie w postaci wersalki to ciekawa propozycja.