Jak zorganizować przestrzeń w garderobie: porady dla miłośników porządku

Przestrzeń w garderobie: jak ją zorganizować?

Garderoba to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. W końcu to właśnie tam przechowujemy nasze ubrania i akcesoria, dzięki którym możemy stworzyć różnorodne stylizacje. Jednak z czasem, z powodu braku organizacji, garderoba może stać się miejscem totalnego chaosu. Jak temu zaradzić? Oto kilka porad dla miłośników porządku.

1. Zrób porządek

Zanim przystąpisz do organizacji garderoby, zastanów się, które ubrania i akcesoria są ci niezbędne na co dzień, i odseparuj je od tych, które już nie są modne lub potrzebne. Od tej pory będziesz mieć więcej miejsca dla rzeczy, które naprawdę lubisz.

1. Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni

Podczas organizacji garderoby ważne jest wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Oto kilka sposobów na to:

– Regały: Wymontuj górną szufladę z komody i zainstaluj w jej miejscu regał. Będziesz miał więcej miejsca na koszule, swetry i spodnie.

– Wieszaki: Wieszaj ubrania na haczyki, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce i będziesz miał lepszy podgląd na swoją garderobę. Możesz też zainwestować w wieszaki wieloramienny.

– Kieszenie: Wystarczy, że zainstalujesz kieszonki na drzwiach garderoby, aby móc przechowywać tam drobne akcesoria, takie jak rękawiczki, chusty czy paski.

1. Podziel przestrzeń na strefy

Aby ograniczyć chaos w garderobie, warto podzielić jej przestrzeń na strefy. Np. umieść wszystkie koszule w jednym miejscu, a bluzki w innym. W ten sposób szybciej znajdziesz potrzebne ci rzeczy.

1. Przygotuj zestawy ubrań

Jeśli masz problem z wyborem stroju na wieczór, warto w swojej garderobie przygotować zestawy ubrań, które miesiąc wcześniej wybierzesz i powiesisz na jednej szynie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i unikniesz stresu, szukając odpowiedniego stroju tuż przed wyjściem z domu.

1. Wykorzystaj pojemniki

Aby zorganizować przestrzeń w garderobie, warto skorzystać z pojemników. Dzięki nim z łatwością będziesz mógł przechowywać pościel, koce i poduszki, które zajmują dużo miejsca.

Podsumowując, organizacja przestrzeni w garderobie nie jest trudna, a może przynieść wiele korzyści. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i unikniesz chaosu w swojej garderobie.