Najlepsze dekoracje okienne do pokoju dziecięcego: dodaj uroku i kolorów

Dekoracje okienne to skuteczny sposób na odmianę wystroju pomieszczenia, a w przypadku pokoju dziecięcego dodatkowo świetny sposób na dodanie uroku i kolorów. Niezależnie od stylu, jaki panuje w pokoju twojego dziecka, istnieje wiele sposobów na udekorowanie okien. Zakładając, że chcesz coś oryginalnego, jednocześnie funkcjonalnego i pięknego, w tym artykule przedstawimy ci 5 najlepszych dekoracji okiennych do pokoju dziecięcego.

1. Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to bardzo popularna opcja w świecie branzowej architektury. Są ciche, łatwe w montażu i posiadają szeroki wybór materiałów i wzorów. Dziecięce rolety rzymskie to świetny sposób na przyłączenie kolorowych i wzorzystych tkanin do pokoju, bez przesady z dodatkową ilością elementów dekoracyjnych. Zawieszone one na oknie dostarczą też sporo ciepła, nie tylko w kolorze, ale również w sensie teksturowym.

1. Firanki

Kolejną opcją, która bardzo dobrze występuje w pokoju dziecięcym, są firanki. Firany, to urocze elementy, które dodają dużo klasy i elegancji pomieszczeniu jednocześnie pozwala na wprowadzenie wielu kolorów i wzorów. Dzięki dużym wyborom materiałów we wzory, bare, kroje, cenę i czas spędzony na montażu, firany z łatwością zaspokoją Twoje złe dziecięce pragnienia.

1. Zasłony

Jeśli szukasz czegoś bardziej “tradycyjnego”, zasłony to przecież klasyk. Zasłony są uniwersalnym i eleganckim wyborem dla okien. Dobierz zasłony do kolorystyki pokoju, lub na odwrót – wprowadź kolor do wnętrza za pomocą zasłon. Przy ich użyciu możesz schować kuwitki, przytuliki, czy inny bajer, który nadmiernie nie pasuje do dekoracji pokoju dziecięcego.

1. Zasłony rzymskie

Zasłony rzymskie to efektowna i ciekawa opcja na dekorację okienne pokoju dzieciecego. Jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie tradycyjne zasłony i funkcje rolet, by stworzyć wyjątkowe rozwiązanie. Mogą być wykonywane z dyskretnych, monochromatycznych tkanin, jak i bardziej ekstrawaganckich i kolorowych. Dzięki temu z łatwością można dopasować zasłonę rzymską do wystroju pokoju.

1. Naklejki na szyby

Jeśli nie chcesz stosować pasmanterii i zasłon, jeszcze jedną ciekawą opcją dekoracyjną okna w pokoju dziecka mogą być naklejki na szyby. Naklejki na szybach z fajnymi wzorami i kolorami wprowadzą do pokoju szczególny nastrój, ale jednocześnie bardzo spokojny, bez uciążliwości operony językowe typu “ocieplenie pokoju”. Możesz wybrać je w zależności od zainteresowań twojego dziecka, od sportu po kreskówki.

Podsumowanie

Przy odrobinie kreatywności i dobrym smaku wybór dekoracji okiennych do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Z powyższych propozycji na pewno uda Ci się coś wybrać, co wzbogaci aranżację pomieszczenia i sprawi, że twoje dziecko pokocha swój pokój jeszcze bardziej. Bez wahania, możesz zawierzyć swoje dziecięce marzenia i zdecydować sie np. na romantyczne firanki w pastelowych kolorach, lub zasłony o ciekawym wzorze. Pamiętaj, aby dekoracje okienne, poza walorami estetycznymi, pełniły również funkcję chroniącą przed słońcem, które może być dla dziecka uciążliwe w trakcie snu, lub odpoczynku.