Najlepsze dekoracje stołu na letnie przyjęcie: dodaj świeżości i lekkości

Najlepsze dekoracje stołu na letnie przyjęcie: dodaj świeżości i lekkości

Okres letni to czas, w którym często organizujemy spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Aby atmosfera była jeszcze bardziej przyjemna, warto zatroszczyć się o odpowiednio zaaranżowany stół. W tym artykule przedstawimy najlepsze dekoracje stołu na letnie przyjęcie, które dodają świeżości i lekkości.

1. Kwiatowe centrum stołu
Kwiaty to symbol lata i piękna przyrody. Dobrze ustawione na stole, nadadzą mu wakacyjnego klimatu. Możemy użyć żywych kwiatów lub sztucznych – w zależności od preferencji. Warto pamiętać, że centrum stołu powinno być na tyle niskie, aby nie przeszkadzało w rozmowach i podawaniu potraw.

1. Naturalne elementy dekoracyjne
Do dekoracji stołu na letnie przyjęcie świetnie sprawdzą się listki i gałęzie. Nie musimy wcale kupować ich w sklepie, wystarczy wybrać się na spacer i zebrać kilka liści. Możemy je umieścić w wazonie lub rozłożyć bezpośrednio na stole. W ten sposób stworzymy rustykalny, naturalny nastrój.

1. Świeże owoce i warzywa jako ozdoba stołu
Nie tylko pięknie wyglądają, ale także przyciągają wzrok swoim intensywnym kolorem i zapachem. Owoce i warzywa możemy ułożyć w koszykach, wyszklanych misach lub na talerzach. Taki sposób prezentacji pozwoli gościom nie tylko popatrzyć, ale także degustować dania bezpośrednio z stołu.

1. Wibrujące kolory i kontrasty
Kolorowe dekoracje to idealny element letniego wystroju stołu. Możemy zdecydować się na jednolite barwy lub zestawić je ze sobą w śmiałe kontrasty. Na stole powinny znaleźć się kolorowe talerze, sztućce i kieliszki. Dlaczego nie zastosować także kolorowych serwetek lub podkładek?

1. Delikatne świece
Jeśli spotkanie będzie trwało już po zmroku, świece idealnie ożywią wystój stołu. Możemy wykorzystać małe świece w szklanych pojemnikach, lub umieścić na stole jedną dużą świecę. Ważne, aby nie zapomnieć o bezpieczeństwie i nie umieszczać świec w miejscach łatwopalnych lub w zasięgu dzieci.

Warto pamiętać, że dekoracje stołu na letnie przyjęcie powinny być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Nie przeszkadzajmy sobie i naszym gościom w jedzeniu i rozmowie. Dobrej zabawy!