Press ESC to close

Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym: surowość i nowoczesność

Wpisując hasło “industrialne wnętrze” w wyszukiwarce, można odnaleźć niezliczone mnóstwo zdjęć wnętrz urządzonych w tym stylu. Nie bez powodu, styl industrialny nabiera coraz większej popularności – charakteryzuje się on przede wszystkim surowością, minimalizmem i nowoczesnością. W artykule poniżej podpowiadamy, jakie elementy są nieodzowne w urządzeniu miejsca w stylu industrialnym oraz jak wprowadzić to rozwiązanie w swoim domu.

1. Surowość.
Charakterystyczną cechą wnętrz w stylu przemysłowym jest surowość. To właśnie ona nadaje pomieszczeniu trendowego, ale jednocześnie minimalistycznego wyglądu. Bezpośrednio kojarzy się z fabrykami i magazynami, a jednocześnie wprowadza do wnętrza swoisty klimat.

1. Materiały.
Drewno wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność. W stylu industrialnym natomiast najważniejszym materiałem jest bez wątpienia metal. Rury, blachy, druty – to one stanowią o charakterze całego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie mebli ze stali lub żeliwa, które nie tylko są trwałe, ale również wpisują się w stylistykę. Beton to również materiał nieodłącznie kojarzący się z przemysłowymi pomieszczeniami. Można go zastosować w postaci ściany lub elementów dekoracyjnych jak np. lampa czy donica.

1. Kolorystyka.
Wnętrza w stylu industrialnym utrzymane są przede wszystkim w kolorze szarości, czerni i bieli. Jeżeli jednak zależy nam na powitanie nieco ciepła, jednym z pomysłów mogą być drewniane elementy. Można tutaj postawić na ciemne odcienie drewna – takie jak orzech czy wenge. Cieplejszy klimat wnętrza można też wprowadzić poprzez rośliny – ich zieleń zapewni optycznie przyjemniejszy wygląd pomieszczeniu.

1. Oświetlenie.
Wszystkie elementy wystroju wnętrza industrialnego wymagają odpowiedniego oświetlenia, które zostanie jak najbardziej dopasowane do charakteru pomieszczenia. Lamentowanie czy żyrandole wprowadzą do pomieszczenia szczyptę nowoczesności, a jednocześnie zwiększą uczucie przestronności.

1. Dodatki.
W stylu industrialnym nie można przesadzić z dekoracjami – w sam raz wystarczą prostota i minimalizm. Kultowe napisy na ścianach, prostokątne ramy, praktyczne kosze czy skrzynie ze stali – to właśnie one wraz z elementami dekoracyjnymi z drewna czy betonu będą się doskonale komponować z całością.

Podsumowując, aranżacja wnętrz w stylu industrialnym to niezwykle ciekawa, minimalistyczna i nowoczesna forma urządzenia pomieszczenia. Wprowadzając do domu surowe oraz metalowe elementy, dochodzi się do efektu, który charakteryzuje pomysłowość i odwagę.